Lütfen Bekleyin...

S.S.S

S.S.S

Sık Sorulan Soru ve Cevaplar

Bizimle ilgili merak edilen sorular

Güvenlik kameralarınızı bir başka yerden akıllı cep telefonunuz üzerinden izleyebilirsiniz. Bunun için yapılması gereken Android Market ya da Apple Store üzerinden kayıt cihazının (dvr) desteklediği uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Söz gelimi NMSS, Mimo, Meye Tech v.s gibi uygulamalar olabilir. Uygulama yüklendikten sonra Add / Ekle seçeneği ile ilgili ayarların doğru girilmesi gerekli. IP adresi, mobil port, kullanıcı adı ve şifresi özelliklerinin bilinmesi lazım.

PDKS kısaltmasının açılımı, personel devam kontrol sistemleri şeklindedir. Kurumsal işletmelerde personel sayısının fazlalığından dolayı bu tür bir takip/kontrol sistemine gerek duyulmuştur.

Cevabı açık ve basit bir soru. Kamera güvenlik sistemleri ile olmadığımız anlarda mekanımızı izleyebilir ve haberdar olabiliyoruz. Aynı şekilde alarm ihbar sistemleri sayesinde mekanımızda olaşan hareketler bize bildiriliyor. Elektronik güvenlik sistemlerinin her biri bizlerin hayatında daha güvenilir bir çizgi ve daha sistemli bir çalışma kolaylığı amaçlamaktadır.

Alarm sistemi kurulumu için en önemli neden hırsızlık için caydırıcı olmasıdır. Aynı zamanda siren sesi ile anında tarafınıza bilgi vermesi hırsızlık gerçekleşmeden ya da gerçekleştikten hemen sonra en az hasar ile sonuçlanmasını sağlamaktadır.

Alarm Sistemi ev içi ve ev dışı kurulum yapılabilir. Ev içi kurulumda cam pencere manyetik kontak ve hareket olmayan bölümler kurulur. Ev dışı mod da ise tüm sistem kurulur. Kurulum işlemi tek tuş ile tamamlanmaktadır

Alarm sisteminde elektrik kesintisi,sigortanın kapanması,kabloların kesilmesi gibi durumlarda ana panel ve siren üzerinde birer tane akü bulunmaktadır. Sisteminiz çalışmaya devam eder.

Kablolu alarm sistemi kısa mesafeli kablolama gerektiren yerlerde uygundur.Kablosuz alarm sistemi ise ev yada işyerinde kablo ve kanalın göze aykırı geleceği durumlarda kullanılır. Kablolu sisteme göre fiyat olarak biraz daha maliyeti yüksektir.manyetik kontak ve pır hareket dedektörlerinde belirli periyotlar halinde pillerinin değişmesi gerekmektedir. Kamera sisteminde ise iletişim kablosuz sağlanabilmekte fakat enerji hattı çekmek gerekli olduğundan dolayı çok verimli değildir. Yangın ihbar sisteminde ise kablosuz sistem risk teşkil edeceğinden dolayı önerilmez.

Kamera sistemi ya da Alarm sistemi montajı evinizde süpürge ile çalışılıp toz dahi bırakılmadan bina ya da evinize zarar vermeden tamamlanır. Hiçbir bölgede açıkta kablo kalmayacak şekilde beyaz kablo kanalı kullanılarak montaj tamamlanır, çöpler toplanır ve tarafınıza teslim edilir.

Hırsız alarmı maliyeti evinizin yada işyerinizin konumuna cam pencere kapı ve alan satısına bağlı olarak değişir.

Adresli yangın ihbar sistemi büyük ölçekli alanlarda kat ve oda hatta dedektör bazlı uyarı vermektedir. Konvansiyonel sistemde dumanın hangi katta oluştuğunu görebilirken adresli sistemde hangi kat, hangi oda ve hangi dedektörde oluştuğunu görebilirsiniz. Okul, hastane, fabrika gibi..

Konvansiyonel yangın ihbar sistemi küçük ölçekli alanlarda duman yada yangın oluştuğunda bölge bazında uyarı ve bilgi veren sistemlerdir. Küçük işyeri yada ev gibi.

Elektronik güvenlik sistemlerini, daha önemlisi kendi güvenliğinizi önemsiyorsanız, kaliteli ve doğru sistemi en uygun fiyata sahip olmak istiyorsanız bizim uzmanlığımızdan yararlanabilirsiniz.

CCTV Güvenlik Kamera Sistemleri, Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri, Kartlı Geçiş Sistemleri (Geçiş Kontrol Sistemleri), Acil Anons Sistemleri, Turnike ve Bariyer Sistemleri, Gazlı Söndürme Sistemleri (FM200, Novec), Çevre Koruma Güvenlik Sistemleri başta olmak üzere yangın ve güvenlik sistemleri alanında hemen hemen bütün sistemler için güvenlik danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

HD Analog, geleneksel analog CCTV gözetim sistemlerinde kullanılan, standart koaksiyel kablolar üzerinden 1280x720 (720p) veya 1920x1080 (1080p) yüksek çözünürlüklü (HD) video iletimini sağlayan bir video güvenlik teknolojisinin genel adıdır. HD Analog, HD-SDI, AHD, HD-CVI ve HD-TVI gibi birçok farklı format içerir.

IP adını Internet Protocolun baş harflerinden almaktadır. Internetin standart ve bilgisayarların haberleşmesinde kullanılan protokoldür. Network kameralar doğrudan IP tabanlı ağlara bağlanıp, ağ üzerindeki uygulamalar ile entegre olabilmekte, uzak noktalara konulduğunda ağ veya internet üzerinden erişilebilmektedirler. Network üzerindeki tüm kayıt ortamları görüntü kayıtlarının kaydedilmesinde, saklanılmasında kullanılmaktadır. Çeşitli protokol ve sistemlere uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.

Dome kamera gibi fanus içinde olan 360 derece pan, 180 derece tilt yapabilen cihazlardır. Yüksek hızda hareket eden bu kameralar alternatif oranlarda optik ve dijital zoom yapabilmektedirler. Bu kameraların kullanım yerlerine göre preset (yatay, dikey hareket ve zoom programlayarak) belli aralıklarda otomatik olarak gözlem yapılmasını sağlar. Bu tip kameralar giriş, çıkışların yoğun olduğu ortamlar ve geniş alanları rahatlıkla izleme imkanı verir.

Modem üzerinden portları açtığınıza emin olun. Eğer emin değilseniz canyouseeme.org sitesi üzerinden portların açık olup olmadığını kontrol ediniz. Portlarınız açık ise örneğin 34567 portunu kontrol ettiğinizde success yazısını göreceksiniz. Eğer error yazısını görürseniz portlar açılmamış demektir. Modem üzerinden portların doğru açıldığını kontrol ediniz.

AHD kamera, analog CCTV altyapısını kullanarak 720p ve 1080p çözünürlükte görüntü elde edilebilen gelişmiş bir teknolojidir. 2014 yılı sonlarında duyurulan AHD teknolojisi, koaksiyel kablo üzerinden aktarılan analog video sinyalinin, AHD-DVR dijital kayıt cihazı tarafında işlenmesi esasına göre çalışmaktadır. AHD kamera teknolojisi geleneksel analog güvenlik sistemleri ile aynı altyapıyı kullanmakta olup HD kalitesinde yüksek çözünürlükte görüntü vermesi ve ekonomik bir sistem olmasından ötürü müşterilerin tercih sebepleri arasındadır. AHD kamera sisteminin stabil çalışmasının yanı sıra diğer bir avantajı da, mevcut CCTV analog kamera sisteminizin kablolamasını değiştirmeden mevcut kameralarınızı AHD kameralarla, mevcut DVR kayıt cihazının da A